روشنائی مدرن (IoT Lighting)

روشنائی مدرن (IoT Lighting)

_

روشنائی در دنیای مدرن دیگر مانند دنیای پیشین نمیباشد. محدودیت تکنولوژی و نیز هزینه های بسیار، در گذشته محدودیت در کاربری های نور ایجاد کرده بود. در دنیای امروز و با کمک تکنولوژی ارزان قیمت، کاربردهای نور نیز متحول شده اند.
نیاز بدن موجودات خون گرم از جمله ما انسانها، در ساعات مختلف شبانه روز، باعث شده است تا تنظیم دمای نور (کلوین) علاوه بر تنظیم شدت روشنائی، یکی از نیازمندیهای ما در زندگی روزمره باشد.
استفاده از نور برای افزایش امنیت محیطی امری رایج و بسیار مهم میباشد در حالیکه توجه داشتن به صرفه جوئی در مصرف یک الزام میباشد. مخصوصا در محیط های شهری، اهمیت این موضوع، غیر قابل اغماض میباشد.
زیبا سازی محیط پیرامون توسط نورهای رنگی (16 میلیون رنگ RGB)دانش نور، یکی از بسیار کاربردهای نور میباشد و میتواند محیطی زیبا و لاگچری را برای ما ایجاد کند و حسهای خوبی را در ما بوجود بیاورد.
تنظیم شدت نور یا به عبارتی لومن، در ساعات مختلف در محیط های متعدد یک نیاز اساسی حتی در محیطهای صنعتی و تولیدی میباشد که مستقیما تاثیر بر بدن ما دارد. برای یکنواختی شدت نور از تعدادی چراغ با فواصل مناسب استفاده می شود ولی امروزه میتوان با همان چراغها، شدت نور را در زمانهای مختلف براحتی کم و زیاد کرده و کاربرد نور را بسیار افزایش داد.

تصور کنید کاربردهای نور اعم از کلوین، رنگ، شدت روشنائی و میزان مصرف بتواند قابل تنظیم و کنترل باشد و حتی بتوان آن را توسط الگوریتم هایی که بر روی کلود اجرا می گردند، چراغ ها را هوشمند کرد تا بطور خودکار این پارارمترها را تنظیم کنند.
تصور کنید چراغ ها و لامپ ها، در عین داشتن قابلیت نصب آسان، براحتی به کلود متصل شوند و توسط اپلیکیشن ها یا سرویس های متعدد تحت کلود یا برنامه های کنترل صوتی مانند الکسا و امثال آنها و حتی نمونه فارسی، کنترل شوند. همچنین بتوان سرویس های بسیاری دیگر را بواسطه اتصال چراغها به کلود تجربه کرد که تا قبل از این حتی به ذهن هم نمی آمدند.

تمامی این تحولات در صنعت روشنایی را، روشنائی مدرن بر پایه تکنولوژی اینترنت اشیا (IoT Lighting) می نامیم که امروزه در دسترس قرار دارند و هر روزه در حال پیشرفت می باشند.

 • تنظیم دمای نور (کلوین)
 • 16 میلیون رنگ RGB
 • تنظیم شدت روشنائی
 • سازگار با سیم کشی معمولی
 • در توانها و اشکال متنوع
 • نصبی آسان
 • WiFi 2.4G b/g/n
 • iOS / Android / Desktop
 • Alexa / Google / Siri
 • 110-240V AC (50/60Hz)
 • دمای کاری: 20- الی 80 °C
 • 2 سال گارانتی

برخی از موارد کاربرد

 • ارتباط با چراغهای روشنائی از طریق اپلیکیشنهای اندروید و iOS و همچنین فرمان دادن از راه دور، ساده ترین نیاز شما برای کار با آن میباشد.
 • تنظیم دمای نور (کلوین) که میتواند هورمونهای ملاتونین و سروتوئین در بدن ترشح کند و در راندمان کار و زندگی اثری مستقیم دارد.
 • تنظیم دمای نور و همچنین شدت نور بطور هوشمند بر اساس زمان و میزان روشنائی نور محیط توسط Cloud و سیستمهای دیگر متصل به کلود.
 • کم کردن شدت روشنائی برخی از چراغها در شب جهت جلوگیری از ایجاد بیخوابی یا کم کردن مصرف انرژی
 • اتصال چراغ های شرکت یا سازمان به سیستم حضور و غیاب
 • اتصال چراغهای یک بلوار یا بوستان به کلود و اعمال الگویی خاص جهت کم کردن مصرف انرژی
 • تعیین زمانبندی و حتی تقویم کاری برای چراغها که میتواند کاربری آنها را جذابتر کند.

این کاربردها تنها بخش کوچکی از کاربردهای این سیستم میباشد که بواسطه اتصال آن به شبکه و اتصال آن به سیستمهای پردازش ابری (Cloud) بدست می آید.

پرتوهای نور ایجاد کننده یک حالت و احساس منحصر بفرد است
پرتوهای نور زندگی شما را میسازند

متناسب با کاربرد مورد نیاز، میتوانید براحتی طرحهای مختلف نور را تعریف و انتخاب نمائید. مطالعه، تماشای تلویزیون، بازی کردن، استراحت و ریلکس کردن و حتی نور سرویس بهداشتی در نیمه شب / روز و بسیاری کاربردهای متعدد دیگر هر کدام میتواند یک دما / شدت و حتی رنگ مختص به خود داشته باشد.

تنظیم پیوسته شدت و دمای نور
اجازه دهید نور برای شما سرگرمی بی پایان به ارمغان بیاورد

دمای نور

تنظیم دمای نور از 2700 کلوین (نور زرد و گرم) تا دمای نور 6500 (نور سفید و سرد) قابل تنظیم توسط اپلیکیشن، کلود و سرویس های نرم افزاری 

زیبا سازی توسط نور رنگی در منزل، هتل و هر مکان دیگر

تغییر میلیونها رنگ توسط اپلیکیشن یا سیستمهای نصب شده بر روی سرورها و امکان زیباتر کردن و آرامش بخش کردن محیط. حتی میتوان محیط ایجاد شده را ذخیره کرده و هر زمان که نیاز بود آنرا بازیابی کرد.

شدت روشنائی

تنظیم 1 تا 100 درصد شدت روشنائی. روشن و خاموش کردن روشنائی به آرامی. امکان تعریف شیب روشن / خاموش شدن و تعریف تقویم کاری سیستم روشنائی

نور کلوین در لوسترها

نیلیگو بصورت خاص منظوره درایورهایی برای لوسترها تولید کرده است.

کاربرد لوسترها بسیار زیاد است. تنوع در این نوع محصول با توجه به زیبائی و اندازه لوسترها، بسیار زیاد است. این نوع لوسترها به دو دسته مدرن و سنتی تقسیم بندی میشوند. لوسترهای سنتی از تعدادی شاخه تشکیل شده است که توسط لامپهای شمعی نور مورد نیاز را تامین میکند. لوسترهای مدرن دارای اشکار مختلفی است و معمولا از نوارهای LED برای تامین نور در آنها استفاده میشود. کلیه محصولات این دو دسته روشنائی، هم اکنون با تکنولوژی جدید دارای نور کلوین به بازار عرضه میگردند.

دیگر نیاز نیست نصف لامپها یا LED ها را نور زرد و نصف دیگر را نور سفید استفاده کنید و نصف نور مورد نیاز را با شدت ثابت داشته باشید. فقط باید از این تکنولوژی بهره ببرید و بدین ترتیب از دمای نوری 2700 الی 6500 کلوین با شدت نور از صفر درصد تا ماکزیمم نور را خواهید داشت و توسط اپلیکیشن یا سیستم های نرم افزاری دیگر به این مکانیزم دسترسی خواهید داشت.

نصب آنها بسیار آسان میباشد و نیازی نیست تغییری در سیم کشی لوستر خود انجام دهید. حتی میتوانید لوستر نصب شده و در حال کار کردن را به این تکنولوژی مجهر کنید و از امکانات آن بهرمند شوید. 

نور کلوین و RGB در نورهای خطی

نیلیگو برای نورهای خطی نیز درایورهایی طراحی کرده است که نور کلوین را بهمراه RGB همزمان ارائه میکند.

چراغهای خطی بدلیل قابلیت نصب و تنوع زیاد آنها، مورد توجه سازندگان است. طراحی های خاص با استفاده از آنها، کاربرد آنها را زیاد کرده است. نیلیگو نیز درایوری برای این نوع از چراغها تولید کرده است که نور کلوین و RGB را همزمان ارائه میکند در عین آنکه بواسطه اتصال به شبکه، توانائی ارائه کلیه سرویس های IoT را نیز دارا میباشد

دیگر نیاز نیست نوری ثابت داشته باشید. فقط باید از این تکنولوژی بهره ببرید و بدین ترتیب از دمای نوری 2700 الی 6500 کلوین با شدت نور از صفر درصد تا ماکزیمم نور را خواهید داشت و توسط اپلیکیشن یا سیستم های نرم افزاری دیگر به این مکانیزم دسترسی خواهید داشت.

علاوه بر آن با استفاده از میلیونها رنگ، محیطی بسیار زیبا را برای خود ایجاد کنید. نصب آنها بسیار آسان میباشد و نیازی نیست تغییری در سیم کشی خود ایجاد کنید.

مشخصات محصول  (Product Specification)

اطلاعات پایه (Basic Information)

اپلیکیشن نیلیگو، سرویسهای Cloud نیلیگو، راهی برای رسیدن به سرویسهای فوق العاده

کلیه قابلیتهای محصولات نیلیگو توسط برنامه ای بسیار آسان ولی کاربردی قابل دست یافتن میباشد. شما میتوانید سرویسهای بسیاری را از این محصولات دریافت کنید. اولین و راحت ترین سرویس که شناخته شده ترین سرویس نیز میباشد، دسترسی کوکی از طریق اینترنت میباشد. این امر براحتی زدن یک دکمه بر روی اپبیکیشن میباشد.

قابلیت تغییر رمز کاربری جهت خصوصی ساختن کلید و نیز قابلیت اعطای دسترسی به دیگران جهت کار با کوکی میتواند از جمله سرویسهای اولیه آن باشد.

تعریف انواع سرویسها برای حالت State، یا انواع Toggle متناسب با تعریف کاربر، نیز یکی دیگر از سرویهای آن میباشد.

شاید شما بخواهید این کلید زمانی کار کند که کارمند شما در شرکت حضور داشته باشد. یا شاید بخواهید زمانیکه کلید کار کرد اطلاعات آن ثبت شده و قابل گزارش گیری باشد.

شاید بخواهید همزمان با طلوع آفتاب کلید فعال گردد و زمان طلوع آفتاب را (بدلیل متغییر بودن) از اینترنت دریافت کند.

شاید بخواهید تعدادی از کلیدها با هم عمل کرده مثلا در زمان خروج از محل کار یا خانه.

سرویهای تحت Cloud. قابلیت اتصال به اینترنت و Cloud باعث شده تا سرویسهای جذاب و غیر قابل باوری را ارائه کند

پنل وب. امکان ذخیره سازی و گزارشگیری از نحوه عملکرد بر روی پنل وب

عملکردی متناسب با نور خورشدی. عملکردی بر اساس نور موجود یا طلوع و غروب

جدول زمانی عملکرد. براحتی میتوان عملکرد آنرا بر اساس تاریخ و زمان مشخص کرد

آب و هوا. شناخت وضعیت آب و هوا از طریق اینترنت و تعریف عملکرد

خروج از ساختمان. تعریف نحوه عملکرد بر اساس خارج شدن از خانه یا محل کار یا . . .

محل حضور. ارتباط عملکرد پریز با محل حضور مالک پریز

SPECIFICATION

State, Toggle, Periodic
WiFi 2.4GHz Enabled
App controlled iOS / Android / Desktop
Voice enabled to work with Alexa, Google home and Siri
Retrofit solution (Uses existing wiring)
Rated Voltage: 110~240V AC (50/60Hz)
Operating Power: 700W (2 *3A Max)
Working Temperature: -20°C~80°C
Relative Humidity: 10% – 93%
Energy Consumption: <0.5W
Neutral Wire Required
2 Year Warranty
CE & RoHS Certified

اعطای حق دسترسی

به آسانی و بدون نیاز به سیستم اضافی

تنها باید اکانت دوستانتان را بدانید