اینترنت اشیا در ساختمانها

اینترنت اشیا، در حال تغییر دادن روشهای کاری ما، زندگی و حتی بازی کردن ما میباشد. وقتی آنرا در ساختمانها بکار میگیریم از مصرف بهینه انرژی، رضایت کاربری، امنیت و ابزار مدیریت سخن میگوئیم. یاد بگیریم چگونه راه حلهای اینترنت اشیا را در ساختمان کار یا زندگی خود یکپارچه کنیم برای بهتر کردن تک تک روزهای خود یا پرسنل، و همچنین برای بهتر کردن کارآئی استفاده از ساختمان.

اگر ساختمان‌ها دارای «مغز» بودند و زیرسیستم‌هایشان را زیر نظر می‌گرفتند و در زمان واقعی پاسخ می‌دادند، چقدر می‌توانستند امن‌تر، راحت‌تر و کارآمدتر شوند؟ ما با Niligoبه این سوال پاسخ می‌دهیم و از تکنولوژی اطلاعات برای ساختن ساختمان‌ها، مناطق و شهرهایمان مکان‌های سالم‌تر و پایدارتر برای زندگی / کار استفاده می‌کنیم.
Niligo پلتفرمی است مشتمل بر سخت افزار / اپلیکیشن / شبکه و Cloud که از اینترنت اشیا استفاده می‌کند تا به کلیه زیر سیستمهای ساختمان نظارتی واقعی داشته باشد و همچنین بین زیر بخشهای ساختمان ارتباطی موثر برقرار کند

اینترنت اشیا و روشنائی ساختمان

روشنائی مهمترین بخشهای یک ساختمان است. بسیاری از مردم به کیفیت نور و از همه مهمتر، دمای نور توجه نداشته اند. دمای نور یا به اصطلاح کلوین نور، در ساختمانهای سنتی ثابت میباشد و قابل تغییر نیست. دمای نور یا به زبان مردم عادی آفتابی/مهتابی بودن نور در بدن موجودات خون گرم هورمون ملاتونین و سروتوئین تولید میکند که در کیفیت کار و زندگی تاثیر مستقیم دارد.

7800 K

6800 K

5800 K

4800 K

3800 K

2800 K

مجهز کردن سیستمهای روشنائی ساختمانها به تکنولوژی اینترنت اشیا، بهترین روش برای برخورداری از برترین کیفیت نور که همان نور کلوین است، میباشد. قابلیتهای تغییر دمای نور در ساعات مختلف روز، بهترین دمای نور را در اختیار ما میگذارد. و بهترین کیفیت کار و زندگی را برای ما نوید خواهد داد.

همچنین تنظیم شدت روشنائی میتواند در میزان مصرف انرژی تاثیر مستقیم داشته باشد. علاوه بر تامین امنیت ساختمان، میتوانید مصرف انرژی را براحتی کنترل نمائید.

انواع چراغ و روشنائی و انواع درایور روشنائی LED توسط نیلیگو تولید میگردد که میتواند این امر را برای شما میسر کند

بعد
قبل
بعد
قبل

زیبائی ساختمان توسط 16 میلیون رنگ نور

استفاده از نورهای رنگی وقتی جذابتر میشود که بتوانید آنها را کنترل کنید. توسط اپلیکیشن موبایل یا توسط برنامه ای که بر روی Cloud قرار داده اید. بتوانید رنگ آنرا با توجه به شرایط بوجود آمده تغییر دهید یا کم و زیاد کنید. زیبائی و آسایش محیط زندگی یا کار شما بسیار خاص خواهد شد و علاوه بر آنکه از زندگی یا محل کار خود لذت خواهید برد، تعامل اشیا پیرامون شما و نورهای رنگی جلوه خاصی خواهد داشت

کلیدهای لمسی اینترنت اشیا

کلیدهای لمسی 2 پل که قابلیت ایجاد هوشمند هاله ای نور اطراف خود را دارد. همانند کلیه محصولات نیلیگو به شبکه WiFi متصل میگردد و از طریق ارتباطات شبکه ای میتواند به Cloud متصل شود. تعریف انواع عملکردهای متعدد در شرایط مختلف، یکپارچگی با اشیاء دیگر و همچنین انواع گزارشات بر روی Cloud ، تنها و تنها بخشی از امکانات این کلید میباشد.

ارتباط با سیستمهای دستیار صوتی نیز از امکاناتی است که بواسطه اینترنت اشیا برای این محصول مهیا شده است. همچنین زیبائی این محصول نیز باعث شده است تا جلوه خوبی به منزل و محل کار خود بدهید.

پشت کلید

بسیاری از ساختمانها دارای کلید های بسیار شیک و زیبائی میباشند. برخی از آنها کلید خود را با رنگ یا وسائل زندگی ست کرده اند. تعویض کلید به معنای تغییر در ظاهر محل زندگی یا کار میباشد که همین امر باعث نارضایتی کاربر میگردد.
نیلیگو محصولی جدید دارد که میتواند در پشت کلید بسته شده بدون آنکه کلید روشنائی نیازی به تعویض داشته باشد. براحتی کلید خود را باز کنید، این محصول را در پشت آن قرار دهید و نصب را کامل کرده و سپس کلید را به جای اول خود برگردانید.
هم اکنون شما کلیدی در اختیار دارید که میتوانید هم از زیبائی آن بهرمند شوید و هم از امکانات جدید آن که بر پایه اینترنت اشیا میباشد استفاده کنید.

امنیت ساختمان هوشمند با سنسور حرکتی

حسگرهای حرکتی (motion sensors)، حرکت را در یک منطقه انتخابی از خانه شما تشخیص می‌دهند و می‌توانند با یک اتصال ساده، آژیر را فعال کنند یا سایر دستگاه‌های متصل مانند چراغ‌ها را بر اساس حرکت یا عدم وجود آن، روشن یا خاموش کنند.
نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید: می خواهید حسگرهای حرکتی را در مکانی قرار دهید که احتمالاً شخصی از آنجا عبور می کند، (نه اینکه به سادگی از جلوی آن راه بروید) آن حرکت را تشخیص دهد.
اکثر سنسورهای حرکتی دارای حساسیت قابل تنظیم هستند. در تحقیق در مورد حسگرهای حرکتی، ممکن است با چیزی به نام PIR برخورد کنید. این به معنای حسگر مادون قرمز است که اجسام گرم را هنگام عبور تشخیص می دهد. انواع دیگر حسگرهای حرکتی عبارتند از MW (مایکروویو)، که پالس های مایکروویو را از اجسام منعکس می کند. امواج اولتراسونیک؛ ارتعاش، که دقت کمتری دارد و گاهی اوقات ترکیبی از بیش از یک نوع.
بسته به فضایی که از آن استفاده می‌کنید، داشتن محدوده قابل تنظیم می‌تواند بسیار سودمند باشد. نکته کلیدی این است که قبل از خرید، پوشش حرکت و حساسیت را بررسی کنید، و اینکه آیا پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید به شما امکان می‌دهد آن‌ها را تنظیم کنید
برخی نیز دارای ویژگی به نام “ایمنی حیوانات خانگی” هستند که در صورت تشخیص حرکت موجودات کوچکتر در خانه شما نباید به شما هشدار دهند و معمولاً حداکثر اندازه در آن ذکر شده است. مثلاً آشکارساز حرکت در برابر حرکت حیوانات خانگی به بزرگی 55 پوند مصونیت دارد

نیلیگو قادر است هر نوع سنسور حرکتی را با بکار گیری اینترنت اشیا به Cloud متصل کند و علاوه بر ارسال پیام سنسور برای کلیه اشیا درون شبکه، از سرویس یکپارچگی استفاده کند و براحتی مشخص کند که عمکلرد سنسور در شرایط مختلف چگونه باشد.

هوشمندسازی خود را کامل کنید

هوشمندسازی خود را کامل کنید

  • درب باز کن تحت اینترنتدیگر نیازی نیست کلید داشته باشید. براحتی میتوانید تردد را کنترل و نظارت کنید. فقط کافیست آیفون خود را توسط نیلیگو به اینترنت متصل کنید.
  • کنترل پرده هاباز و بسته کردن پرده های برق نیازی به کلید ندارد. کافیست آنرا با نیلیگو به شبکه متصل کنید. حتی میتوانید از دستیار صوتی برای کنترل پرده ها در هرکجائی استفاده کنید
  • کنترل تردد دربهادربها با قفل برقی را براحتی به شبکه به سطح دسترسی قابل تعریف متصل کنید. براحتی توسط داشبرد مدیریتی، گزارشات مدیریتی تردد به اتاقهای دفتر خود را دریافت کنید
  • کلید کولرهای آبیبدون هیچگونه تغییری در ساختار سیم کشی ساختمان خود، کلید کولر آبی را با تکنولوژی اینترنت اشیا براحتی نصب و راه اندازی کنید. کنترل آنرا بر اساس حرارت هر اتاقی که لازم داشتید در طول شبانه روز انجام دهید یا بصورت زمانی کنترل آنرا تنظیم کنید.
  • کنترل آبیاری گلخانه آپارتمانیاتصال رله های نیلیگو به شیر برقی و استفاده از تجهیزات آبیاری قطره ای میتواند، گیاهان شما را میتواند به دنیای اینترنت اشیا متصل کند. آبیاری طبق جدول زمانی یا از طریق اینترنت وقتی که شما سفر هستید تنها بخشی از امکانات این سرویس است
  • سنسورهای حرارت رطوبتسنسورهای حرارت رطوبت کاربر بسیاری در ساختمانها دارد. شرکتها، دیتا سنترها، سردخانه ها، سوله های پرورش گیاهان و . . .حتی خانه ها. استفاده از سنسورهای حرارت برای یکپارچگی آن یا کولر آبی یا هر نوع سیستم تهویه دیگر میتواند یک سرویس کاربردی را برای شما ایجاد کند
  • اسپیکر های WiFi با قابلیت Sync شدنقراردادن چندین اسپیکر در نقاط مختلف خانه یا محل کار و پخش همزمان موسیقی از تمام اسپیکرها بسیار جذاب و کاربردی است. اتصال این اسپیکرها به سیستم شبکه و Cloud نیر میتواند سرویسهای بسیاری را در آینده برای شما ایجاد کند که تا قبل از این امکانپذیر نبوده است
اپلیکیشن و یکپارچگی اشیا
_

اپلیکیشن و یکپارچگی اشیا

_

اپلیکیشن ساختمانهای هوشمند

اهمیت اپلیکیشن بر کسی پوشیده نیست. ارتباط با اشیا، از پیکربندی گرفته تا ارسال فرامین، تعریف ارتباط آنها با Cloud تا دریافت سرویسهای متعدد تحت کلود همگی توسط اپلیکیشن انجام میشود. نیلیگو برای این مهم، اپلیکیشنی برای سیستم عامل اندروید و همچنین اپلیکیشنی برای iOS و همچنین Windows و Linux طراحی و تولید کرده است. این اپلیکیشنها بصورت رایگان در اختیار مصرف کنندگان قرار دارد و آنها را قادر میسازد که ارتباطی راحت و بدون مشکل را با ساختمان خود داشته باشند. آنرا امتحان کنید

Cloud و فضای ابری

با استفاده از خدمات ابری می‌توان همیشه به داده‌های خود دسترسی داشت و دیگر بابت امنیت و مدیریت نگه‌‌داری داده‌ها هیچ نگرانی خاصی وجود نخواهد داشت. جابه‌جایی و همگام‌سازی داده‌ها بین تمام دستگاه‌ها یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی است که به لطف فناوری کلود در دسترس قرار گرفته است.
هدف اصلی فناوری ابری میسر ساختن دسترسی و حجم عظیمی از منابع محاسباتی بصورت مجازی شده است. این کار با استفاده از تجمیع منابع و ایجاد یک سیستم یکپارچه انجام می شود.
با توجه به معایب و مزایای فناوری کلود به‌ نظر می‌رسد در حال حاضر فناوری کلود بسیار پرکاربرد و مناسب می باشد. همچنین بیشتر متخصصان و تحلیل‌ گران آینده‌‌ای رو به پیشرفتی برای این حوزه پیش‌بینی کرده‌اند.

نیلیگو نیز از این فضا غافل نبوه است و سرویسهای متعددی را در این فضا ارائه کرده است. سرویس معروف M2M یا سرویس یکپارچگی (integration) ، سرویسهای متعددی همانند انواع گزارشات داشبورد مدیریتی یا سرویسهای دستیار صوتی و انواع سرویهای دیگر تنها بخشی از سرویسهائیست که به لطف فن آوری اینترنت اشیا بوجود آمده است.

البته فراموش نکنیم که سرویسهای نیلیگو در سه سطح طراحی شده اند.

  1. کاربری ساده بدون نیاز به شبکه WiFi
  2. اتصال به شبکه WiFi و سیستم یکپارچگی داخلی
  3. اتصال به اینترنت و Cloud و استفاده از کلیه سرویسها