مزایای اینترنت اشیا صنعتی چیست

اینترنت اشیا صنعتی، می تواند به طور قابل توجهی بهبود اتصال، بهره وری، مقیاس پذیری، صرفه جویی در زمان و صرفه جویی در هزینه و همچنین ارتقاء امنیت را برای سازمان های صنعتی در پی داشته باشد. امروزه شرکت ها از اینترنت اشیا صنعتی از طریق راه هایی همچون صرفه جویی در هزینه ها، افزایش ایمنی و سایر کارایی های عملیاتی، بهره می برند. شبکه های اینترنت اشیا صنعتی که تجهیزات هوشمند را به یکدیگر متصل کرده اند، باعث می شود تا داده ها بین تمامی بخش ها از جمله افراد، کارخانه و … تبادل شود. مدیران بخش های صنعتی می توانند به کمک اینترنت اشیا صنعتی بر چگونگی انجام و پیشرفت فعالیت های صنعت شان نظارت داشته باشند. بدین طریق آنها می توانند تصمیمات لازم را جهت پیشرفت، اتخاذ نمایند.

مانیتورینگ در صنعت پرورش طیور

پایش شبانه روزی وضعیت تولید را به اصطلاح، مانیتورینگ می نامند. نباید آن را به غلط با دوربینهای نظارتی اشتباه گرفت. نظارت بر عملکرد صحیح المانهای کنترلی و بررسی 24 ساعته پارامترهای مهم مانند حرارت، رطوبت، گردش هوا و نور، میتواند علاوه بر افزایش دادن امنیت تولید باعث کم شدن هزینه ها و آسایش و راحتی تولید کننده شود.
به عنوان مثال در یک کارخانه جوجه کشی، نظارت شبانه روزی بر آلارمهایی نظیر حرارت بالا یا آلارم فن میتواند باعث آسودگی خیال تولید کننده شده و ریسک سرمایه گذاری را کاهش دهد. علاوه بر آن میتواند گزارشهای مدیریتی متعددی را در اختیار تولید کننده قرار دهد که تا قبل از آن امکانپذیر نبوده است

قابلیت دیم با لامپهای LED قابلیت طلوع با نور آفتابی قابلیت تنظیم نور DayLight قابلیت تنظیم نور مهتابی - آفتابی قابلیت تنظیم خودکار غروب

جایگاه نور در فارمهای طیور بر پوشیده نیست. قابلیت دیم شدن نور از اصلی ترین و شناخته شده ترین قابلیتهای سیستمهای نوری در فارمهای طیور میباشد.نیلیگو علاوه بر قابلیتهای یاد شده، دارای قابلیتهای ذیل نیز میباشد.

 • استفاده از لامپهای LED جهت کاهش مصرف انرژی
 • قابلیت نور کلوین جهت اثر گذاری بر طیور
 • قابلیت اتصال به شبکه و کنترل و نظارت در اینترنت
 • دارای اپلیکیشن و سطوح دسترسی جهت کاربران مختلف
 • دارای کنترل خطوط روشنائی بطور مجزا جهت کاربردهای مختلف
 • قابلیت گزارشگیری و امکانات گسترده دیگر

می دانیم که در زمان تولید علی الخصوص هفته های اول پرورش یا تولید این پرندگان، حفظ اکوسیستم متعادل برای کیفیت زندگی و تولید مرغداری بسیار مهم است.

پارامترهایی مانند دمای مناسب در پرورش، تهویه مناسب، گرمایش، روشنایی و کیفیت هوا در این مرحله ضروری است و یکنواختی پرندگان را تعیین می کند.
برخی از عوامل خطر که منجر به مرگ و میر پرندگان می شود و نظارت بر آنها ضروری است عبارتند از:

 • کنترل های زیست محیطی
 • دما / رطوبت
 • سطوح بالای آمونیاک
 • میزان و کیفیت روشنائی

همگی با سنسورهای حرارت و همچنین رطوبت و کاربردهای خانگی/صنعتی آنها کاملا آشنا هستند. با توجه به انواع سنسورهای حرارت با دقتهای مختلف، برای کاربردهای مختلف، این محصول نیز در انواع مختلف ولی با قابلیت IoT تولید شده است.
با توجه به اینکه این دستگاه یک دستگاه با تکنولوژی اینترنت اشیاء میباشد و قادر است براحتی به سرویسهای Cloud از جمله سرویسهای M2M و Integration متصل شود، قابلیتهای منحصر بفردی برای آن بوجود می آورد که تا پیش از آن مقدور نبود. کاربردهای متعدد دیگر که هر کدام را میتوان در هر زمانیکه لازم باشد براحتی توسط سرویس Integration به این دستگاه اضافه نمود.

آیا از خراب شدن فنهای فارم مرغداری خود واهمه دارید؟ آیا میترسید که شب هنگام فنهای فارم شما از کار بیوفتد و تخلیه مناسب گار صورت نگیرد و باعث از بین رفتن سرمایه شما شود؟!
ما خروجی هوای فنهای شما را به شبکه WiFi متصل میکنیم و بطور شبانه روزی آنها را رصد میکنیم. اگر بیش از زمانی معین آنها بخوبی کار نکردند، ما آنرا به شما و هر شخصی که شما لازم بدانید اطلاع میدهیم.
آیا از سرد شدن سالن خود واهمه دارید که جوجه ها سرما زده شوند. میتوانید در صورتیکه لازم بدانید، آنرا با سنسورهای حرارت یا هر سرویسی دیگری که لازم بدانید متصل کنید و عملکرد آنها را برنامه پذیر کنید.

چطوری انجامش میدیم؟

نیلیگو و فن آوری پیشرفته آن به شما این امکان را می دهد که با استفاده از حسگرهای مدرن ما که بصورت WiFi کار میکنند و قابلیت دارند تا از طریق اینترنت به کلود متصل گردند و در هر منطقه ای مخصوصا مناطق روستایی قابل استفاده هستند، سوله های مرغداری خود را کنترل کنید و بصورتی 24 ساعته بر آنها نظارت کنید.

سرورهای ما می تواند تمام شرایط محیطی سوله های طیور را به صورت بلادرنگ (24 ساعته) تحت نظر داشته باشد، هشدارها، گزارش ها و عملکردهای عملی را به منظور کاهش یا اجتناب از خطرات رخ داده و افزایش تولید مرغداری برای بهره وری بیشتر دریافت کند. و کنترل نمایند.

چطوری انجامش میدیم؟

همه حسگرها به صورت دوره ای داده ها را از طریق اینترنت برای ما ارسال می کنند. حتی در مناطقی که اینترنت در دسترس نیست، میتوانید از طریق سیستم محلی نصب شده در فارم به اطلاعات دسترسی داشته باشید.
اطلاعات توسط برنامه ما دریافت و تجزیه و تحلیل می شود و برنامه ما هشدارهایی را در مورد شرایط سوله های مرغداری، اطلاعات محیطی و هر گونه اطلاعات مهم دیگر به تیم تولید 24/7 ارسال می کند.
همچنین امکان ذخیره سازی اطلاعات براحتی وجود دارد تا در صورت بروز مشکلات، برای پیدا کردن و رفع عیوب مورد استفاده قرار گیرد

حال تصور کنید که یک مرغداری هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا داشته باشید که می تواند . .

 1. به طور خودکار داده ها را از گیج ها و مقیاس ها ضبط کنید
 2. به شما در مورد هر گونه مشکل در زمان واقعی هشدار می دهد
 3. همه داده های خود را در یک ابزار مدیریتی ساده کنید
 4. از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی نتایج و توصیه‌هایی برای انجام اقدامات لازم استفاده کنید
 5. تمام بینشی که برای تصمیم گیری بهتر و بهبود عملکرد خود نیاز دارید به شما می دهد.

این نیلیگو است.