تولیدکنندگان، طراحان و کسانیکه تمایل دارید تا به استقبال دنیای آینده بروید، نیلیگو میتواند به شما خدمات و سرویهایی ارائه کند تا براحتی بتوانید محصولات خود را ارتقا داده و رقابت پذیری محصولات خود را در مقایسه با محصولات معمولی بازار افزایش دهید. در حقیقت محصولات شما، سرویسهای بیشتر و بهتری ارائه خواهند کرد و همین امر باعث افزایش میزان اقبال به محصولات شما خواهد شد.

حتی کسانیکه بخشی از محصول خود را ارتقا داده اند و نیاز دارند تا آنرا در بخشهای دیگر نیز ارتقا دهند، میتوانند از خدمات ما استفاده کنند. خوشحال خواهید شد اگر بدانید نیلیگو قادر است در تمامی سطوح محصولات شما را ارتقا دهد.

حالا کمی در خصوص سطوح مختلف یک محصول اینترنت اشیاء که به اختصار آنرا شیء مینامیم خواهیم پرداخت.

برای آنکه بتوان به یک محصول یا شی در دنیای اینترنت اشیا خوش آمدگویی کرد، باید آن شی چند خصوصیت داشته باشد:

  1. باید بتواند با کمک گرفتن از یکی از پروتکلهای شبکه، به شبکه و اینترنت متصل شود
  2. محصول باید توانمندی داشته باشد تا با استفاده از روشهای استاندارد با اشیا دیگر تبادل اطلاعات کند. این کار عمدتا از طریق فضاهای ابری (Cloud) انجام میشود
  3. باید بتوانیم بین اشیا متصل، یک فرآیند (Business Rule) را براحتی ایجاد کنیم تا قابلیت سرویس دهی اشیا، بصورت نرم افزاری توسعه پذیر باشد.
  4. اطلاعات اشیا قابلیت ذخیره شدن داشته باشند تا بتوان از آنها برای هوش مصنوعی استفاده کرد.

موارد فوق همگی برای ورود یک محصول به دنیای اینترنت اشیا ضروری و لازم میباشد. البته یک نکته بسیار مهم را باید همیشه مورد توجه قرار داد. هزینه ای که برای اجرای موارد فوق لازم میباشد نباید بگونه ای باشد که صرفه اقتصادی محصول نهائی را از بین ببرد. در حقیقت باید هزینه اضافه شده بگونه ای باشد که در مقایسه با سرویسهای اضافه شده محصول برای عرضه به بازار بصرفه باشد.

حالا یک نمونه از یک محصول طراحی و ساخته شده توسط نیلیگو را به عنوان مثال مطرح میکنیم
پلوپز (غذاپز) هوشمند یک محصول معمولی میباشد که توسط اضافه شدن موارد فوق، به یک محصول اینترنت اشیا تبدیل شده است. در حقیقت این محصول ارتقا یافته، دارای یک پردازنده میباشد که میتواند توسط Wi-Fi به شبکه و اینترنت متصل گردد. همچنین توسط سنسور دمائی که برای آن تعبیه شده است میتواند دمای هیتر خود را تنظیم کند. همین امر باعث شده است تا بتوانیم دستور غذائی هر نوع غذا را برای آن بصورت یک فایل اطلاعات داشنه باشیم. در حقیقت پردازنده این محصول دما و زمان پخت هر نوع ماده غذائی را از فایل مربوطه خوانده و آنرا اعمال میکند. بنابراین غذاهای متنوعی را میتوان توسط آن طبخ کرد.
اتصال آن به شبکه باعث شده است تا اطلاعات طبخ هر غذایی را که بر روی Cloud قرار داده شده، این غذاپز براحتی دریافت و مرحله به مرحله، پخت را طبق فایل، انجام دهد. همچنین ارتباط این محصول با دستگاههای دیگر میتواند، سرویسهای متنوع دیگری به آن اضافه کند.

در مثالی که مطرح شد، نیلیگو تولید کننده پلوپز نبوده و تولید کننده بخش برقی / الکترونیکی محصول نهائی میباشد. در حقیقت تولیدکنندگان لوازم خانگی قادر خواهند بود تا با کمک نیلیگو محصول پلوپز جدید تولید کنند که براحتی وارد دنیای اینترنت اشیا شود.
واضح است که چنین محصولی میتواند بصورت نرم افزاری توسعه یابد. بنابراین میتواند سرویسهای بیشماری را به مصرف کننده بدهد. به عنوان ساده ترین مثال، ارتباط این محصول با اسپیکرهای هوشمند، میتواند این پلوپز را به یک پلوپز سخنگو تبدیل کند.

مشاوره رایگان

 

آیا سوالی دارید؟

یک مشاوره رایگان دریافت کنید

 

نیاز
مشاوره؟

با ما تماس بگیرید و
سوال خود را بپرسید، این کاملا رایگان است.