درباره ما

درباره ما

بیشتر وقت ما در خانه و محل کار میگذرد. در این محیط ها با وسایل زیادی سر و کار داریم که با وجود ویژگی های دوست داشتنی، گاها موارد آزار دهنده ای هم دارند.کار کردن با برخی از آن ها دشوار و پیچیده است، برخی ایمنی پایینی دارند و برخی امکانات کمی در اختیار ما قرار می دهند. حتی گاهی از کار افتادن بدون هشدار آنها میتواند زیان بزرگی بهمراه داشته باشد. حتی مصرف انرژی مدیریت نشده برخی از آنها، هزینه زیادی برای ما بدنبال خواهد داشت.

با کمک ما میتوانید وسایل (اشیا) را هوشمند نموده و با اتصال آنها به شبکه و اینترنت، آنها را به یکدیگر متصل کرده تا از این پس بتوانند امکانات بیشتری را با امنیت بالاتر و کاربردی ساده تر از اشیاء در اختیار داشته باشید. این تکنولوژی به زبان ساده اینترنت اشیاء یا Internet of Things نام دارد و در حال تبدیل شدن به انقلابی بزرگ در دنیای فن آوری است. با استفاده از کالا ها و سرویس های نیلیگو می توانید اشیاء را از هر جای دنیا کنترل کنید یا به سیستمهای خود نظارت داشته باشید، مصرف انرژی را مدیریت نموده و خدماتی دریافت کنید که تا کنون غیر ممکن به نظر می رسیده. پیوستن به نیلیگو به معنای در اختیار داشتن به روزترین تکنولوژی و سالها تجربه است و ما با اشتیاق فراوان منتظر دیدن شما در جمع مشتریان پرشمار خود هستیم.

  • صنعتیافزایش امنیت تولید
  • ساختمانیافزایش ایمنی ساختمان
  • کشاورزیافزایش راندمان زندگی
  • گلخانه صنعتیافزایش بهره وری تولید
  • مرغداری و جوجه کشیپنل مدیریتی
  • اداری / تجاری / . . .افزایش نظم اداری

ما چه میکنیم؟

برای تعریف ساده اینترنت اشیا، باید آن را به چهار بخش تقسیم کرد.

  • از همین حالا جهان به سمتی رفته که اشیاء بسیاری می توانند به شبکه اینترنت متصل شوند و هویتی یکتا داشته باشند. این اتفاق که با اتصال دستگاه های الکترونیکی مانند کامپیوتر و موبایل به اینترنت آغاز شد و حالا شاهد اتصال وسایلی مانند لامپ یا حتی کلید برق به اینترنت هستیم.
  • در گام بعدی به فضای رایانش ابری یا Cloud نیاز داریم تا تمامی اشیاء بتوانند با یکدیگر و بانک های اطلاعاتی تبادل پیام داشته باشند.
  • گام سوم به برقراری قوانین ارتباطی بین اشیاء و دیتابیس ها یا Business Rules اختصاص دارد. حالا می توان گفت یک اکوسیستم اینترنت اشیاء شکل گرفته است.
  • اکنون با اطلاعات جمع آوری شده و Cloud های آماده، الگوریتمهای هوش مصنوعی بر روی تک تک اشیاء و سرویس دهی آنها ایجاد خواهد شد و اشیاء قادر به تفکر و زندگی با انسان خواهند بود.

نیلیگو در زمینه اینترنت اشیاء فعالیت می کند که حاصل آن طراحی و تولید سخت افزارهای گوناگون و سرویس های نرم افزاری متنوع است. هوش مصنوعی هم به زودی به گستره خدمات ما افزوده خواهد شد.

طراحی

طراحی الکترونیک / سخت افزار

سخت افزار لازم برای اتصال اشیاء به شبکه اینترنت در واحد سخت افزار و الکترونیک نیلیگو طراحی می شود. این واحد محصولات تولید شده توسط تولید کنندگانی مانند لوازم خانگی، لوازم صوتی تصویری یا حتی روشنائی را توسعه داده و توسط سخت افزارهای طراحی شده به شبکه وای فای متصل کرده از آن طریق وارد دنیای اینترنت اشیاء خواهد کرد. این ارتباطات برای محیطهای برزگتر همانند محیطهای شهری توسط GSM یا Lora ایجاد خواهد شد.

تولید

تولید الکترونیک / سخت افزار

نیلیگو علاوه بر تیم طراحی و تحقیقات در حوزه الکترونیک، سخت افزار، تیمهای مجزای دیگری دارد که میتواند سرویسهای خوبی را در حوزه B2B و B2C برای مشتریان مهیا کند.
یکی از این تیمها تیم تهیه مواد اولیه و تولید محصول میباشد. وظیفه اصلی این تیم  تهیه قطعات الکترونیک، تولید بوردهای الکترونیکی طراحی شده توسط تیمهای نیلیگو و مونتاژ قطعات SMD  و DIP بصورت کارخانه ای میباشد. تولید را در فیلم ملاحظه میکنید
همچنین خدمات پس از فروش و گارانتی سخت افزارهای ارائه شده توسط این تیم انجام خواهد شد.

نرم افزار

نرم افزار و اپلیکیشن

سخت افزار تولید شده برای کار کردن نیاز به نرم افزار دارد. تولید نرم افزار و اپلیکیشن برای انواع کامپیوتر، موبایل و تبلت در بخش نرم افزار نیلیگو انجام می شود. سیاست ما در زمینه تولید نرم افزار به گونه ای بوده که توسعه های بعدی اشیاء به نیلیگو وابسته نباشد. برای نمونه، ارتباط با اشیاء به جای استفاده از API اختصاصی، می توان از Web Service های طراحی شده در اشیاء استفاده کرد. به این ترتیب، علاوه بر نیلیگو، سایر توسعه دهندگان هم قادر به توسعه نرم افزاری کالا ها خواهند بود یا میتوانند از اشیاء تولید شده توسط نیلیگو در پروژه های خاص خود استفاده کنند